Co to jest Edytor, Breadcrumbs i Menu Strony w Notion?

W tej sekcji skupimy się na podstawowych elementach nawigacyjnych, które są fundamentem dla płynnego poruszania się po Notion.

Dowiesz się, czym jest Edytor Notion, poznasz rolę ścieżki nawigacyjnej (Breadcrumbs), która jest jak mapa, prowadząca przez struktury Twoich notatek, oraz zorientujesz się w Menu Strony, które oferuje ważne narzędzia zarządzania Twoją stroną w Notion.

🔥Z tej sekcji dowiesz się:

  • Czym jest Edytor?
  • Jak nawigować przy pomocy Breadcrumbs?
  • Czym jest Menu Strony?

Data wpisu:

Czas czytania:

3 minuty

Autor wpisu:

Rozwiń Spis Treści
Zrzut ekranu pokazujący Edytor i Panel Boczny w Notion, główne elementy interfejsu użytkownika
Elementy interfejsu Notion: Edytor (1) i Panel Boczny (2)

Zwróć uwagę, że podczas pisania w Edytorze górna belka znika żebyś miał jak najmniej rozpraszaczy.

📽️ Dzięki Breadcrumbs możesz jeszcze szybciej nawigować wewnątrz Workspace’u w Notion. To pasek na górze strony, który pokazuje ciąg połączonych ze sobą nazw stron, tworząc ścieżkę od aktualnie otwartej strony do głównej strony Twojego Workspace’u. Wystarczy kliknąć na nazwę dowolnej strony w Breadcrumbs, aby natychmiast do niej przejść.

Używanie Breadcrumbs

Jeśli zobaczysz w Breadcrumbs /…/ oznacza to, że ścieżka jest skrócona i nie wszystkie strony są wyświetlane. Kliknięcie w te trzy kropki pozwoli Ci zobaczyć lub bezpośrednio przejść do wszystkich stron, które znajdują się pomiędzy, dając Ci pełny obraz Twojej nawigacji.

📸 Menu Strony w Notion to Twój centralny punkt dostępu do różnych opcji edycyjnych i akcji na stronie, które pomogą Ci dostosować i zarządzać Twoimi treściami.

W prawym górnym rogu Edytora sekcja widoczna jako Menu Strony zawiera:

Po kliknięciu w 3 kropki ••• rozwiniesz Menu Strony, gdzie znajdziesz wiele funkcji, które umożliwią Ci wykonanie takich akcji jak:

Jeśli dana strona jest Bazą Danych, to w Menu Strony pojawi się również możliwość zablokowania jej poprzez opcję Lock database.

Strony w Notion często są dzielone między użytkownikami. Jeśli ktoś podzieli się z Tobą swoją stroną, dostaniesz zaproszenie do jego Workspace’u i zostanie on dodany do Twojej listy.

⭐ Poszczególne funkcjonalności z Menu Strony zostaną wyjaśnione bardziej szczegółowo w następnych modułach i sekcjach, tak aby pasowały do kontekstu.

PORADNIK NOTION #2.2: Poznajemy Edytor i Menu Strony